Červenec 2018

Právo klanu 12

26. července 2018 v 12:03 | Zlatá Vlna

KAPITOLA DVANÁCTÁ

Rosa se hnala lesem. Spolu se Stínkou, Lví Tlapkou a Pěnitým vodopádem pronásledovala srnce. Tlapka skočila a dopadla zvířeti na záda. Srnec zpomalil a Vodopád ho chytil za nohu. Stále se však vzpíral. Lví z něj spadla. Rosa skočila a svím mohutným tělem ho skolila. Stínka si naběhla a udělila srncovi poslední kousanec. Jiskrná je pozorovala z povzdálí a lovila menší kořist. Když se vrátili do tábora vyděli spoušť. Na zemi ležela Tvář Luny a vedle ní její kotě. Oba měli roztrhlé hrdlo. Okolo ležely bílé chlupy. ,, C-c-c-co-o" Stínka byla na dně. ,,Kdo to udělal?" ptala se. ,,Někdo bílí." mňoukla Hvězda.

Právo klanu 11

20. července 2018 v 9:01 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

KAPITOLA JEDENÁCTÁ

Rosa s Tůní běželi lesem. Za nimi se hnala Stínka. Zlatá Vlna řekla sestrám o jejím trápení. Nebyly na lovu ani hlídce. Válečnice vzaly kočičku jen se proběhnout a vyčistit si hlavu. Bledá a Jiskrná prutce zastavily. ,,Co je?" zeptala se udivená učednice. ,,Pssst!!! Kořist." zašeptala Rosa. ,,No jo! Hele támhle je. Ah! Zajíc, ten by nasytil aspoň tři kočky!" odpověděla šeptem Stínka. Tůň stála na místě, Bledá Rosa šla z prava a Stínka z leva. Když byly na místě, Stínka se rozběhla, skočila a dopadla těsně za ušáka. Ten se lekl a chtěl utéct, ale kočička byla rychlejší. Sevřela zuby a cvak! Hrdě se na svou učitelku podívala. ,,Skvělá práce Stínko!" vyhrkly sestry naráz a Stínka se zachychotala.
Učednice ulovila ještě sysla, myš a dva hraboše. Sestry každá po třech myších a holubovi, k tomu Bledá Rosa dva sysly a Jiskrná Tůň hraboše. Do tábora to nesly na třikrát.

MOC SE OMLOUVÁM. BYLA JSEM NA DOVOLENÉ. HEZKÝ ZBYTEK PRÁZDNIN PŘEJE ZLATÁ VLNA Mrkající


Právo klanu 10

3. července 2018 v 11:00 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich
KAPITOLA DESÁTÁ

,,No tak! Pliž se pořádně" křičela naštvaně Rosa. ,,Stínka se zhoršuje" komentovala Lví Tlapka. Učednice si měla zkusit ukázat dovednosti Tlapce. ,, Co to s tebou je?" lamentovala Bledá. ,, Jsem unavená, nech mě být!" vykřikla učednice a utekla z tréninku.

Svítalo. Stínka ležela ve Vlnině doupěti a usedavě vzlykala. Zlatá ji obímala ocasem. Věděla co Stínce je. ,,Oblak na tebe počká. Tvou lásku jistě opětuje. Běž se najíst." ,, Klane ke mně!" bylo slyšet Hvězdu. ,, Útok. Do formace!" vřískala. Klan se postavil, ale koček bylo málo - většina byla pryč. ,, Vlno postav se také" rozhodla Větrná Hvězda. Do tábora vtrhl Mechoví klan. Nic ve víru chlupů nebylo vidět. Za chvíli Mechoví utíkali. Zlatá Vlna právě skočila po šedé kočičce. Ladně se ve vzduchu otočila a elegantně dopadla na hřbet kočky. Jezerní klan vyhrál.

OMLOUVÁM SE ZA NEAKTIVITU.