Právo klanu 9

19. června 2018 v 11:06 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich
KAPITOLA 9

To je ale tma! myslela si Stínka když ji vzala Bledá na noční lov. ,, Čichej Stínko! To je lasice! Koukni to dlouhé. Lasičky jsou chytré, ale je to pochoutka! Hněd ji pamatujte. Pliž se jako za myší, ale buď po větru." nakázala Rosa. Stínka se plížila a pak skočila. Bojovala s lasicí, ale ta vyhrávala tak pomohla Stínce Rosa. Spolu lasici skolily a odnesli do tábora. ,, Lasice! Lasička k večeři!" volal klan nadšeně.

,,Klane, musím mluvit s Hvězdným klanem! Půjde se mnou: Stínka, Bledá Rosa, Jiskrná Tůň a Peříček s Chmíříčkem." křikla Větrná Hvězda. ,, A při té příležitosti se stanou s Chmíříčka a Peříčka válečníci." dodala.

Všichni členové výpravy dostali od Zlaté cestovní byliny a šli. V klidu došli k Divoké řece a vešli do otvoru vedle ní. Uvnitř byl malý pramen vody, přes který se mluvilo s Hvězdným klanem. ,, Peříčku, Chmíříčku sedněte si do proudu!" nakázala Hvězda a oba poslechli. Zbylé kočky seděly okolo. ,, Hvězdný klane, schval mou volbu a dovol aby se z těchto učedníků stali válečníci." řekla Větrná a dotkla se nejprve vodopádu a poté obou kocourů. ,, Ty Peříčku jsi od teď Oblak. A ty Chmíříčku Pěnitý Vodopád."

,,Oblak, Pěnitý Vodopád. Oblak, Pěnitý Vodopád!" klan provolával slávu. Dva kocouři tiše seděli. Ráno na ně Rosa volala: ,,Pojďte si už lehnout."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama