Právo klanu 6

4. června 2018 v 18:15 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola šestá

Když se vrátili šla Jiskra za Potokem a něco jí šedý válečník řekl. Jak vešla do doupěte pověděla Kapce: ,, Potok chystá přepadení tábora, dnes v noci! Řekni to Větrné!" šeptala. Kapka se rozběhla ke Hvězdě a vše jí řekla ,, Buď ve střehu Kapičko. Pošli mi sem Zlatou Vlnu. Všem z klanu to mňouknu, ale o samotě. Teď běž něco ulovit, Peříček nic nepřinesl." řekla kočka.

Kapce se na lovu vedlo dobře a její učitelka Tlapka ji pochválila. Své čtyři myši, dva hraboše a sysla odnesla starším. V tu chvíli ji někdo povalil a rozdrápl nohu. Kapka útočníka kousla do ramene a on se potupně odplazil. Poté se vrhla na Bílého Potoka, který ji však shodil a kousl do ocasu. Učednice ho vší silou kopla a on utekl. Jezerní klan tuto bitvu jednoznačně vyhrál. Lesní utekli. Jiskra se ptala Hvězdy na něco, ale Kapka ji neslyšela.

,, Velké klanové shromáždění. Poslouchejte, Jiskra se touží dostat do našeho klanu. Nevidím důvod proč by se neměla přidat. Co vy na to?" křikla Větrná. ,,Dobře, dobře" mumlali kočky. ,, A také se jedna učednice stane válečnicí. Kapko předstup. Ode dneška budeš nazývána jako Bledá Rosa. Tímto žádám Hvězdné válečníky, aby to odsouhlasili." zamňoukala slavnostně Hvězda a dotkla se Kapky, - teď již Rosy - nosem. ,, Gratuluji, Roso." mňoukla tiše Větrná. ,, Bledá Rosa! Rosa! Bledá Rosa! Bledá!" volal celý klan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama