Právo klanu I

27. května 2018 v 14:20 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola první

Kapka se probudila a vyšla z učednického doupěte. Dnes bude zkouška lovu! Snad uspěji. Musím, jelikož nás bude soudit sama Větrná Hvězda! pomyslela si vesele. Z doupěte se za chvíli vynořila Chmíříčkova hlava. ,,Dneska se zkouší!" vykřikl radostně. I Peříček se poté oběvil. ,, Ach, snad zkoušku zvládneme." zamumlal tiše. ,, A proč byste nezvládli." ozvalo se za nimi. ,,Větrná Hvězdo!" vykřikli všichni učedníci najednou. ,, Tak pojďte!" vybídla je se smíchem.

Když byli za táborem řekla jim Hvězda: ,,Ulovte co nejvíce kořisti, já vás při lovu budu sledovat." ,, Jistě Větrná Hvězdo." odpověděla Kapka ihned. Velitelka je tedy pustila lovit a všechny sledovala. Dnes ulovím více kořisti než Peříček a Chmíříček dohromady! Nebude to těžké, jelikož jsem podle Lví Tlapky dobrá lovkyně. Ale na to nebudu spoléhat! pomyslela si Kapka a na své úvahy zapoměla, protože ucítila myš. Když se vracela, nesla kromě tří myší i jednoho hraboše a pěnkavu.

V táboře už byla jak Hvězda, tak dva zbylí učedníci. Každý ulovil po dvou myších a Peříček ještě hrdličku. Chmíříček zase přinesl sysla. To jsou vcelku dobré úlovky! Ale škoda toho sysla co my utekl. Počkat... Ten pach na mýtině to byl... Lesní klan! Ale co tam dělali? Pachů tam bylo spoustu, takže to musel být celý klan. pomyslela si Kapka, ale už to nestihla říct velitelce, jelikož se do tábora už hrnuli kočky Lesního klanu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama