Květen 2018

Právo klanu 5

28. května 2018 v 15:41 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola pátá

Na Shromáždění bylo rušno. Kapka Jiskřičce představila Ťapku ze Zemního klanu. ,,Ahoj Ťapko! To je má ses... " v tom si Kapka uvědomila že o tom nesmí mluvit a tak dodala: ,,ehmmm... Kamarádka." V tom se ozval Hvězdin hlas z vodní plošiny ( kamenu ve vodopádu) : ,, Zdravím všechny kočky které se zde shromáždili. Začneme. Lesní klan má nyní možnost zůstat v našem táboře. Do příštího úplňku však odejdou." Ach ne! Tak brzy? Snad bude mýt Hvězda pochopení. pomyslela si Kapka smutně. Hvězda i jiní velitelé mluvili dál ale ona je nevnímala. Myslela jen na Jiskřičku.

Právo klanu 4

28. května 2018 v 13:42 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola čtvrtá

Od toho dne chodily sestry Zlatou navštěvovat každý večer a poslouchaly příběhy o svých rodičích. Jednou Kapce došlo, že je večer Shromáždění. V tom se ozvala Hvězda: ,, Kapko, Chmíříčku, Peříčku pojďte do mého dopěte. " Když přišli pokračovala: ,, Vyhodnotila jsem vaše lovecké schopnosti a rozhodla jsem se že se dnes zúčastníte Shromáždění." ,,Děkujeme Hvězdo." řekli všichni najednou. Ale co Jiskra? Sama, jen s neznámými kočkami z jiného klanu. z úvah ji vytrhl hlas velitelky: ,, Z učedníků také půjde Jiskřička." Poté naznačila ocasem aby ji Kapka a Jiskra následovaly. Sestry vešly do doupěte. ,, Kapko, Jiskřičko vím o vašem rodinném tajemství a takhle to dál nejde!" křikla Větrná rozhořčeně ,, Chci abyste se na tomto Shromáždění přidaly ke klanu vaší matky, nebo se k ní nikdy nehlásily. Je to na vás." ,, Hvězdo chci tu zůstat, pokud mohu." řekla Kapka. Toto je můj klan a já ho neopustím. Nikdy. řekla si v duchu Kapka.

Právo klanu 3

27. května 2018 v 20:20 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola třetí

,, Ano! Ale teď se vyspíme." odpověděla Jiskřička. ,, Je mi trochu špatně Jiskřičko," přiznala se Kapka. ,, Zajdu za naší léčitelkou Zlatou Vlnou." ,, Zlatá Vlna? To je Zlatunka? Co se stalo s Červenkou?" ,,Červenka, Červenka... Loví s Hvězdným klanem." odpověděla smutně Kapka. ,, Ale teď už musím jít." mňoukla Kapka, nečekala na odpověď a odběhla pryč.

,,Zlatá Vlno! Nemáš něco na bolest břicha?" ptala se Kapka. ,, Bolí hodně Kapičko?" zeptala se mladá léčitelka Kapky. ,, Docela ano." přiznala učednice. ,, Na tady máš." řekla kočka a podala jí nějaké listy. ,, Kapko, vím že jsis Jiskřičky všimla a chci ti něco říct. Kapko, Jiskra je tvoje sestra." řekla naléhavě ,, obě jste dcery Březovky, matky z Mechového klanu a máte bratra Půlvouska. Ten žije v Mechovém klanu s matkou." Tato slova vyrazila Kapce dech. ,, Ale jak je potom možné, že žiji tady?" zeptala se udivená Kapka. ,, Byli jsme s tvou matkou nejlepší kamarádky a ona mi dala jedno kotě, abych ho vzala do svého klanu. Bledé Záři - tvé nevlastní matce - jsem příběh řekla a ona se o tebe postarala." pokračovala Vlna. ,, Ale co Jiskra? Jak se dostala do svého klanu?" ptala se dál Kapka. ,,Podobně jako ty, ale vzal si ji její praví otec Šedý Trn." řekla - teď už klidně -Zlatá.

,,Ahoj sestřičko!" zavolala Kapka na nicnetušící Jiskřičku. Poté jí celý příběh vyprávěla a Jiskra se jen divila.

Právo klanu 2

27. května 2018 v 15:50 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola druhá

,, Co tu děláte?!" rozkřikla se Hvězda. ,, Nejde o útok Větrná Hvězdo. Velká voda nám vzala tábor a co zbylo, vichřice shodila." řekl velitel Lesního klanu - Rudý Měsíc. ,,Ach, to jsem netušila, ale pokud to dobře chápu, hledáte útočiště u nás." ,,Ano Hvězdo, uhodlas. Potřebujeme, ale jen malý kousek lesa a to samozřejmě ne na pořád." Všem tento rozhovor vyrazil dech. Po chvíli Hvězda řekla: ,,Prozatím se najezte a já se Lví Tlapkou rozhodneme."

Se západem slunce promluvila Hvězda ke klanům: ,, S Tlapčinou pomocí jsem rozhodla. Lesní klan zůstane v našem táboře a každý den se výprava válečníků vydá opravovat tábor Lesního klanu." To je rozumné dáme jim najevo že tady mohou chvíli zůstat, ale ne na dlouho. zaradovala se Kapka. Hvězda však nedomluvila: ,,Ale kořist si sami lovit nebudete, tu vám přidělím sama!" Ano, to by šlo. pomyslela si Kapková učednice. Z úvah ji vyvrhl pohled na Jiskřičku - učednici z Lesního klanu. Obě měli totiž stejné oči, srst i malý flíček pod okem. ,, Ehm... Ahoj, já jsem Jiskřička." řekla kočka která si té podoby také všimla. ,,Já jsem zase Kapka. Taky jsem si toho všimla. To není náhoda! " zašeptala Kapka.

Právo klanu I

27. května 2018 v 14:20 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Kapitola první

Kapka se probudila a vyšla z učednického doupěte. Dnes bude zkouška lovu! Snad uspěji. Musím, jelikož nás bude soudit sama Větrná Hvězda! pomyslela si vesele. Z doupěte se za chvíli vynořila Chmíříčkova hlava. ,,Dneska se zkouší!" vykřikl radostně. I Peříček se poté oběvil. ,, Ach, snad zkoušku zvládneme." zamumlal tiše. ,, A proč byste nezvládli." ozvalo se za nimi. ,,Větrná Hvězdo!" vykřikli všichni učedníci najednou. ,, Tak pojďte!" vybídla je se smíchem.

Když byli za táborem řekla jim Hvězda: ,,Ulovte co nejvíce kořisti, já vás při lovu budu sledovat." ,, Jistě Větrná Hvězdo." odpověděla Kapka ihned. Velitelka je tedy pustila lovit a všechny sledovala. Dnes ulovím více kořisti než Peříček a Chmíříček dohromady! Nebude to těžké, jelikož jsem podle Lví Tlapky dobrá lovkyně. Ale na to nebudu spoléhat! pomyslela si Kapka a na své úvahy zapoměla, protože ucítila myš. Když se vracela, nesla kromě tří myší i jednoho hraboše a pěnkavu.

V táboře už byla jak Hvězda, tak dva zbylí učedníci. Každý ulovil po dvou myších a Peříček ještě hrdličku. Chmíříček zase přinesl sysla. To jsou vcelku dobré úlovky! Ale škoda toho sysla co my utekl. Počkat... Ten pach na mýtině to byl... Lesní klan! Ale co tam dělali? Pachů tam bylo spoustu, takže to musel být celý klan. pomyslela si Kapka, ale už to nestihla říct velitelce, jelikož se do tábora už hrnuli kočky Lesního klanu.

Právo klanu

27. května 2018 v 13:08 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Úvod

Nad lesem kroužili dravci. To je horko. Jak daleko asi ještě půjdeme. Pomyslela si Jiskřička smutně. ,,Tudy!" zavelel Rudý Měsíc. Poté nastalo ticho, ve kterém se ozývaly jen kroky unavených koček a zvuky lesa. ,,Rudý, dál už nemůžeme."' ozvala se jedna z matek. ,,Bílá holubice! Tady zůstat nemůžeme. Přece chceš pro svá koťata místo, kde mohou v klidu vyrůstat." tentokrát promluvil zástupce velitele Bílí Potok. Potok má pravdu, ale zároveň si potřebujeme odpočinout. Povzdechla si v duchu Jiskřička. V tom se znovu ozvala Holubice: ,, Bílí přestaň! Copak ti to pořád nedošlo?! Všude kolem je cítit pach jezerního klanu. Proč jdeme tam?!" V tu chvíli už Bílá křičela. Tím vyřkla Jiskřinu nevyslovenou otázku. Po dlouhém tichu plném očekávání, promluvil Rudý Měsíc: ,,Uklidněte se! A ano, jdeme k Jezerním, jelikož by nám právě oni mohli poskytnout na nějakou dobu útočiště."' Po této správě všichni zmlkli.

Příběhy

27. května 2018 v 12:20 | Zlatá Vlna |  Příběhy Právo klanu a o nich

Ahoj! Rozhodla jsem se že i když není klan ještě zdaleka hotový, tak napíši příběh. Kromě klasické přihlášky, si můžete vybrat již vymyšlenou kočku, která v příběhu vystupuje. Přeji příjemnou četbuMrkající.


Klan

23. května 2018 v 9:34 | Zlatá Vlna
Ahoj válečníci!
Tak je to tu! Budeme mít klan. Ale název? Své názory a nápady pište do komentářů.

PÁR NÁPADŮ:
1.Měsíční klan,
2.Lesní klan,
3.Jezerní klan, nebo
4.Mechoví klan

Pokud máte nějaký jiný nápad, tak se ozvěte ( též v komentářích).Mrkající
Tak ahoj!

Úvod

22. května 2018 v 15:28 | Zlatá Vlna
Vítejte na mém webu Válečníci.
Toto je můj první článek Velcí Válečníci, takže jsem teprve učedníkMrkající
Budu sem shánět novinky o Kočičích Válečnících. Brzy by měl přibýt i klan k přihlášení.

Tak ahoj!

PS: Oslovujte mě prosím Zlatá Vlno.